Ranking najlepszych książek o odchudzaniu - skuteczne i sprawdzony sposoby na odchudzanie

Ranking najlepszych książek o odchudzaniu - skuteczne i sprawdzony sposoby na odchudzanie

UWAGA! Zalecamy zakup prezentowanych produktów w dobrych księgarniach i sklepach internetowych.

„Idealna figura. Kształtuj swoją sylwetkę.” – Matt Roberts.

Matt Roberts to jeden z czołowych trenerów osobistych w Wielkiej Brytanii, autor bestsellerowych książek o tematyce zdrowia i dobrej kondycji. Dzięki swojej wiedzy opracował nowe, rewolucyjne podejście do ćwiczeń. Do jednej z jego publikacji należy książka Idealna figura. Kształtuj swoją sylwetkę. Dzięki umieszczonym tam poradom związanym z aktywnością fizyczną, autor obiecuje osiągnięcie niesamowitych efektów zaledwie w ciągu kilku miesięcy.

Matt Roberts określił cztery bardzo różne kształty ciała. Znamy je już od dawna, jednak mało osób zwraca na nie uwagę podczas wykonywania ćwiczeń. Uprawiając np. fitness każda z kobiet może reprezentować inną figurę, a więc powinna wykonywać nieco różniące się od siebie ćwiczenia, co niestety nie jest wprowadzane w życie.

Jako cztery główne kształty ciała uważa się jabłko, gruszkę, klepsydrę i rurkę (tubę). Każda z nich ma swoje specyficzne cechy oraz potrzeby.

Jabłko
Nie ulega wątpliwości, że tego typu kształt jest prawdopodobnie najbardziej negatywnie kojarzony. Nazwa przywołuje obraz pękatego, bezkształtnego, słabo umięśnionego i mało jędrnego ciała. W gruncie rzeczy to właśnie jabłko jest jedną z najbardziej powszechnych sylwetek występujących wśród kobiet. Plecy, barki i klatka piersiowa są proporcjonalnie większe od ud i bioder, a to daje zaokrąglony i przypominający jabłko wygląd.

Gruszka
Ten owocowy typ jest prawdopodobnie najbardziej nie lubianym kształtem przez posiadające go kobiety. Jeżeli chodzi o historię kształtów kobiecych to właśnie figura gruszki kojarzona była z rodzeniem dzieci i ogólną płodnością, dlatego też darzono ją podziwem i uwielbieniem. Najbardziej charakterystyczną w tym przypadku cechą są biodra, szersze niż u klepsydry, jabłka czy tuby.

Klepsydra
Tego typu kształt jest odwiecznym i klasycznym wzorcem dla kobiecej figury. Nikt lepiej go nie reprezentował niż boginie ekranu i ikony lat pięćdziesiątych.

Tuba
Figura ta należy do najbardziej pożądanych ze wszystkich. Dodatkowo jest bardzo łatwa do ukształtowania, co jest jej kolejnym atutem. Kobieta mająca sylwetkę o kształcie tuby ma drobną talię i pośladki oraz wąskie biodra.

W obrębie każdej z wyżej wymienionych figur można dokonać wielu korzystnych zmian. Dzięki zmniejszeniu tkanki tłuszczowej, prawidłowemu ukształtowaniu mięśni i poprawie postawy, ciało będzie wyglądać na szczuplejsze.

Dzięki książce dowiemy się który z typów figury najlepiej nas opisuje. Uzyskamy wiele porad, wiele przydatnych informacji i wskazówek. Każda sylwetka została dokładnie opisana wraz z podaniem odpowiedniego zestawu ćwiczeń.

Matt Roberts pokazuje, w jaki sposób wyeksponować najlepsze części ciała, aby osiągnąć szczupły i seksowny wygląd . Opisuje konkretne ćwiczenia do wykonywania w domu lub siłowni, dodatkowo zamieszcza porady żywieniowe, a także te na temat produktów żywnościowych, które mają największe korzyści dla danego kształtu.

Ranking najlepszych książek o odchudzaniu - skuteczne i sprawdzony sposoby na odchudzanie