Ranking najlepszych książek o odchudzaniu - skuteczne i sprawdzony sposoby na odchudzanie

Ranking najlepszych książek o odchudzaniu - skuteczne i sprawdzony sposoby na odchudzanie

UWAGA! Zalecamy zakup prezentowanych produktów w dobrych księgarniach i sklepach internetowych.

„Dieta South Beach” - Arthur Agatson

Dieta South Beach to nie tylko wypróbowany przez milionów sposób na utratę nadmiernego tłuszczyku. To przede wszystkim recepta na zdrowy styl życia. Co ciekawe wskazania diety są tak zebrane, by sprostanie im nie stanowiło problemu przewyższającego średnią motywację przeciętnej osoby. W tym tkwi genialny aspekt South Beach, znanej również jako dieta Plaż Południa. To samo należałoby powiedzieć o twórcy diety i jednocześnie autorze tej publikacji – Arthurze Agatsoniem, który dzięki inteligencji i darowi obserwowania stworzył dietę, która się wyróżnia na tle innych.

Arthur Agatson, amerykański kardiolog, stworzył zdrowy sposób odżywiania na całe życie. Wykreował sposób odżywiania istniejący jako dieta jedynie na początku jego stosowania przez daną osobę. Jego zadaniem było stworzenie diety potrzebnej do oduczenia się złych nawyków żywieniowych oraz wkroczenia na drogę świadomego dostarczania organizmowi dobrych składników odżywczych. Dieta South Beach, według autora, nie jest typową dietą, nie jest podobna do żadnej innej stosowanej. Wyróżnia się przede wszystkim tym, że nie zakłada wprowadzania głodówek, ani stosowania się do restrykcyjnych nakazów żywieniowych. Jej zasadą nawet nie jest ograniczanie ilości spożywanych posiłków. Dieta Plaż Południa polega przede wszystkim na wyeliminowanie z posiłków wysoko przetworzonych węglowodanów oraz niezdrowych tłuszczów nasyconych. Zabrania w takim razie spożywania makaronów, ziemniaków, pieczywa, tłuszczy zwierzęcych – smalcu, śmietany, kiełbasy, drobiu, itd. Co w takim razie dieta ta zaleca spożywać? Schudnąć i utrzymać zdrową sylwetkę umożliwiają tłuszcze nienasycone (np. oliwa z oliwek), białka, węglowodany złożone. Dieta składa się z trzech etapów, których przeprowadzenie nie jest na tyle trudne, by nie dać sobie z tym rady. Ostatni etap diety to już wskazania na zdrowe odżywianie na całe życie.

Warto sięgnąć po tę książkę, bo przedstawia założenia diety w prosty i przejrzysty sposób. O samej diecie pisze jej autor, czyli osoba wiedząca o tym sposobie odżywiania najwięcej. Fakt, że autorem publikacji jest lekarz, czyni South Beach zdrowym sposobem odżywiania, którego zalety przewyższają wielokrotnie pewne utrudnienia ze stosowania diety.

Ranking najlepszych książek o odchudzaniu - skuteczne i sprawdzony sposoby na odchudzanie