Ranking najlepszych książek o odchudzaniu - skuteczne i sprawdzony sposoby na odchudzanie

Ranking najlepszych książek o odchudzaniu - skuteczne i sprawdzony sposoby na odchudzanie

UWAGA! Zalecamy zakup prezentowanych produktów w dobrych księgarniach i sklepach internetowych.

„Dieta bez wyrzeczeń. Ubogowęglowodanowa.” – Nicolai Worm, Doris Muliar.

Poradnik Dieta bez wyrzeczeń. Ubogowęglowodanowa poświęcony jest dość przełomowej metodzie odżywiania jaką jest właśnie dieta ubogowęglowodanowa. Zmiana nawyków żywieniowych w tym przypadku polega na położeniu kresu ciągłemu stresowi i liczeniu kalorii podczas gubienia zbędnych kilogramów. Owy stres oczywiście towarzyszy podczas posiłków co jak wiadomo nie jest dobre dla naszego zdrowia. Dieta ubogowęglowodanowa pozwala delektować się różnorodnymi potrawami i spożywać je w dowolnych ilościach. Autorki książki udowadniają, że tłuszcz wcale nie jest główną przyczyną otyłości, tą przypadłość zawdzięczamy spożywaniu dużych ilości węglowodanów. Dieta pozwala nam na bezstresowe zmniejszenie swojej wagi. Jednak jest jeden kruczek – po powrocie do poprzednich nawyków żywieniowych możemy spodziewać się efektu jo-jo.

Wydanie zawiera podstawowe informacje na temat diety, zasady jej działania oparte na indeksie glikemicznym, fakty historyczne oraz naukowe, dodatkowe informacje na temat dobrych i złych węglowodanów. Odnajdziemy także kilka słów na temat białka jako źródła energii, kwasach tłuszczowych omega, informacje na temat tłuszczów- ich wady i zalety. Publikacja pomoże nam w stworzeniu idealnej spiżarni z produktami ubogowęglowodanowymi i za pomocą zaledwie 9 kroków dojść do zgrabnej sylwetki.

Książka zawiera w sobie nie tylko teorię ale również 106 przepisów na smaczne potrawy. Jest źródłem nie tylko wiedzy teoretycznej ale również praktycznej. Wskazówki żywieniowe pomogą odkryć zdrowe i smaczne potrawy nie powodujące wzrostu wagi, a proces odchudzania może być zakończony zadowalającym efektem bez zastosowania wyniszczających głodówek.

Autorki podeszły do swojej książki na tyle profesjonalnie, że zamieściły tam zarówno dietę opierająca się na jedzeniu domowym, ale również tym, ostatnio bardzo popularnym, czyli jedzeniu poza domem. Dodatkowo nie pozostały obojętne na tak ważną dla zdrowia sprawę jaką jest aktywność fizyczną. W książce odnajdziemy propozycje ćwiczeń, które pomogą osiągnąć szczupłą i zgrabną sylwetkę.

Początki nie zawsze muszą byt trudne, dlatego też dla ułatwienia Nicolai Worm i Doris Muliar stworzyły menu na pierwszy tydzień diety. Ułatwi to z pewnością wejście w świat owego sposobu żywienia.

Tę książkę powinien przeczytać każdy komu walka z nadwagą przypomina walkę z wiatrakami!

Ranking najlepszych książek o odchudzaniu - skuteczne i sprawdzony sposoby na odchudzanie